Aşk'a depresif teknoloji'ye bağımlı biri.

Şarkıların gücü adına!

Bu Yazı 3 sene önce gitmekal tarafından Günlük kategorisinde yazılmıştır.

Şarkıların özel tılsımlarının olduğuna inanan biri olarak bu konuyu masaya yatırmak istedim. Merhaba arkadaşlar bazen bende olan şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Mutlu olduğum zaman yada kafamı dağıtmak istediğim zamanlar da hareketli müzikler ( Pop ) dinlemek hoşuma gidiyor,canım sıkkın iken slow müzik , fantazi müzik dinlemeyi seviyorum. Dinlediğim şarkıların sözlerine ve müziğin ritmine göre bazen hoş, bazen çok saçma sapan şeyler düşünürken buluyorum kendimi. Size de oluyor mu bu ? Kimileri buna bilinç altında olan fikir ve düşüncelerin en kolay şekilde dışa vurumu diyebilir, kimileri olm saçmalama diyebilir ama ben şarkıların özel bir becerisinin olduğuna inanıyorum.

Bir şarkı dinlersin, seni senden alır ve istediği duygu ve hissiyata götürür. Ya duygusuz ( odun ) olacaksın ne izlersen, ne dinlersen senin için farketmiyecek yada naif ve duygu sahibi biri olarak şarkının götürdüğü yere gideceksin ( Dikkat şarkının götürdüğü yere, kadrinin değil ).

Son zamanlar da gençler ve kendini genç hissedenler tarafından dinlenen şarkılara baktım da;

  • Eypio & Burak King – #Günah Benim ( Official Video )
  • Emir Şamur – Saçma sapan
  • Naz Ölçal – Yoksun

Şarkıları dinledikten sonra şuna kanaat getirdim, çok tanınan biri olmanıza gerek yok, halkımız etikete değil ürüne bakıyor ve bu beni çok sevindirdi. Bunu söylemekten kastım en çok dinlenen 3 parça da görsel medya da tanınmayan insanlar, tamamen dijital dünya da tanınan isimler.

Not : Müzik ruhun gıdasıdır, her gün yeteri kadar almayı unutmayın!

Farklı olduğunun farkında olan sıradan biri.

RSS feed | Trackback URI

Yorumlar »

No comments yet.

İsim (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (smaller size | larger size)
You may use <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> in your comment.