Aşk'a depresif teknoloji'ye bağımlı biri.

Neden Blog Tutuyorum ?

Bu Yazı 7 sene önce gitmekal tarafından Günlük kategorisinde yazılmıştır.


Günümüzde hemen hemen her internet kullanıcısının bir websitesi yani web günlügü buluyor. Bu alışkanlık biraz geçmişten biraz da günümüzde moda olan blog kullanıma bağlı birazda.

Neden blog tutuyorum sorusuna verilebilecek net bir yanıt yok aslında. Blog tutan hiç kimse şu yüzden blog tutuyorum diyemiyor. Tıpkı günlük tutan birinin neden günlük tuttuğuna bir yanıt verememesi gibi.

Blog tutmamın birkaç sebebi var, bunlar bildiklerimi ve öğrendiklerimi internet ortamında paylaşıp websitemi takip eden yada arama motorları yardımıyla gelenlere yardımcı olmak ve yaşadıklarımı paylaşıp içimi döküp rahatlamak için diyebilirim.

Blog teknik anlamıyla “teknik bilgi gerektirmeden, istenilen bilgiyi istenilen şekilde yazan insanların oluşturduğu internet günlüğü” dür. Yani blog tutmak için teknik bilgi gerekmediğine göre teknik anlamını da bilmemiz gerekmiyor.

Bloglar sadece yazılardan oluşmuyor tabi. Resimler videolar da eklenebiliyor. Ancak boyutu önemli. Resimlerde bir sorun olmasa da videoları bloga eklemek yerine video paylaşım sitelerine ekleyip oradan link atılarak bloga eklenmesi sağlanabilir. Tabi kendi alanınız varsa durum farklı.

Bloglara yazı eklemek ya da okumak için bilgisayara ihtiyacınız yok. Günümüzde internet işlerimizin hiçbiri için bilgisayara bağımlı değiliz artık. Blog dada bu böyle . İnternete bağlanabileceğimiz bir cep telefonu ile her yerden blogumuza yazı ekleyebilir ya da başkalarının bloglarını takip edebiliriz.

Blog takip etmek de blog tutmak kadar önemli. Başka blogları takip etmek kendi blogunuzu daha iyi yapmak için fikir sahibi olmanızı sağlar. Üstelik takip ettiğiniz blogları sizi takip edenler de görebilir ve ziyaret edebilir.

Blog açmak istiyorum nasıl açabilirim gibi soruları bana değil sekreterim google’ye sorun. O benim adıma cevap verecektir.

Farklı olduğunun farkında olan sıradan biri.

RSS feed | Trackback URI

2 Comments »

Yorum by Yakuter
2012-11-08 20:32:33

Blog tutmak moda olmuş günümüzde ne yazık ki.

(Comments wont nest below this level)
 
Yorum by Ali
2012-11-08 20:34:18

okuma-yazması olan herkesin sahip oldugu birşey oldu artık blog, bir yandan iyi bir yandan kötü.

(Comments wont nest below this level)
 
İsim (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (smaller size | larger size)
You may use <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> in your comment.