Aşk'a depresif teknoloji'ye bağımlı biri.

Kıyamete bir gün kala!

Bu Yazı 6 sene önce gitmekal tarafından Günlük kategorisinde yazılmıştır.

kiyamet-maya
Son zamanlarda epey bir popülerlik kazanan mayalar, kullandıkları takvimin sonuna geldikleri ve kıyametin kopacağı söylentileri hızlı bir şekilde yayıldı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’e kıyamet ne zaman kopacak dediklerinde bunu yalnızca bizi yaratan Allah CC bilir demiş. Peygamber efendimizin bile bilmediği birşeyi mayaların bilmesi başlı başına saçmalık! bunu bile bilmek böyle birşeyin olmayacağının en büyük kanıtı bence.

İzmir’in şirince ilçesinin kıyamet anında korunacağı ile ilgili haberler ve oraya yerli yabancı insanların toplaşması nedense bana çok ama çok komik geliyor. 2012 filminin etkisinde kalan insanlar bence şirincede kamp kuranlar. 2012 filminde gemiye binenler kıyametten kurtulmuşlardı sözde.

Yarın 21 Aralık 2012 mayalara göre dünyanın sonu kıyamet yani, son 1 gün kalmasına ragmen evde oturmuş bilgisayar başında bu yazıyı kaleme alıyorum. Eğer kıyamet kopmazsa ki ben hiç inanmıyorum şirince’ye gidenlerin dönüşteki yüzlerinde oluşacak ifadeyi görmek isterdim.

Bu kıyamet senaryoları habercilere, televizyon programlarına ve en önemlisi Şirince halkına yaradı, bol bol para kazandılar.

Not : Kıyamet kopar ve ben artık bu hayatta yaşamıyor olursam eğer, vasiyetim şöyledir ; Web sitemi şirince muhtarına, Twitter adresimi şirince’nin delisine bırakıyorum.

Farklı olduğunun farkında olan sıradan biri.

RSS feed | Trackback URI

1 Yorum »

Yorum by Yazgı
2014-12-26 16:45:55

kopmadı be hocam.

(Comments wont nest below this level)
 
İsim (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (smaller size | larger size)
You may use <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> in your comment.